Skuteczność SEOpilota – moja ocena

Skuteczność SEOpilota – moja ocena

Na początku września otrzymałem ofertę przetestowania skuteczności SEOpilota jako pozycjoner, oraz budżet przeznaczony na test  wysokości 3000 zł. Dziś już minęły 3 miesiące od rozpoczęcia testu – pora więc na krótki komentarz odnośnie tegoż systemu;).

Do testu wziąłem strony klientów, które już były linkowane natomiast ich pozycje na danych frazach były poza pierwszą dziesiątką. Część stron wymagała lekkiego dolinkowania inne całego zabiegu SEO.

Panel użytkownika i Usability

Jeśli chodzi o funkcjonalność nie napotkałem się na żadne problemy. Być może wynika to z tego że korzystam z seopilota praktycznie od pojawienia się go na rynku polskim. Jeśli jednak miałbym być małostkowy wprowadziłbym zmianę w akcji, która się dzieje po kliknięciu frazy w danym projekcie. Aktualnie po jej kliknięciu pojawia się wykres pozycji z przed ostatnich 30 dni – zmieniłbym to na pojawienie się szczegółów frazy (czyli panelu w którym można dokupić linki pod daną frazę), a wykres wyświetlałbym po kliknięciu w aktualną pozycję strony. Jak na obrazku:

Koszty

Na początek to co mnie ale i innych użytkowników SEOpilot dotknęło, to po pierwsze zmiana cennika – jeszcze kilka tygodni temu obowiązywał stary cennik SEOpilot, dziś cena tych samych linków wzrosła ponad dwukrotnie.

Za link:

z podstrony PR0 było 0.13 – 0.2 PLN jest 0.22 – 0.44 PLN (ponad dwukrotnie)

podstrony PR3 było 6.6 – 9.9 PLN jest 9 – 18 PLN

podstrony PR6 było 33 – 49.5 PLN jest 45 – 90 PLN

strony głównej PR1 było 2.64 – 3.96 jest 4.15 – 8.3 PLN (ponad dwukrotnie)

co oznacza, że pozyskanie 10 linków z podstron o PR3 może Cię dzisiaj wynieść nawet 180 zł miesięcznie – z całym szacunkiem, ale koszty sięgające 200zł to koszt pozycjonowania jednej średnio łatwej frazy przez firmę pozycjonerską.

Druga sprawa, którą mnie uderzyła to fakt, że wydawcy linków wcale nie otrzymują z racji podniesienia cen dwukrotnie większych prowizji – wręcz przeciwnie. Moje doświadczenia i kilku osób z którymi rozmawiałem mówią, że prowizje dla wydawców poszły w dół, a część serwisów została zupełnie usunięta z systemu (choć to pewnie i dobrze ;))

Tyle co do polityki cenowej SEOpilot… jeśli masz inne doświadczenia, jeśli seopilot zwiększył Ci kwoty i teraz zarabiasz na nim szczytnie – napisz w komentarzu ;).

Jeśli chodzi o koszty pozycjonowania dla pozycjonerów, którzy oczywiście wspierają się też innymi możliwościami pozyskiwania linków niż SEOpilot (w przeciwnym wypadku byliby zbankrutowali), fakt podniesienia cen jest odczuwalny, ale nie dramatyczny. Budżet kilkudziesięciu złotych na frazę na ogół wystarcza, aby 'doładować’ stronę bardziej jakościowymi linkami, co przy dodatkowych działaniach pozycjonerskich może przynieść niezłe efekty.

Skuteczność pozycjonowania systemem SEOpilot

…czyli moja subiektywna opinia o systemie

Test przeprowadziłem na 12 domenach i 21 frazach. Wszystkie frazy były poza TOP10 (tuż poza – czyli w TOP20) – po ok. 70 dniach 17 z 21 było w dziesiątce.

Ilość fraz które osiągneły TOP + przykładowe frazy:

TOP3 = 9 (np. architekci, usługi księgowe, krzesła obrotowe, sylwester, firma budowlana, adwokat)

TOP5 = 4 (np. krzesła konferencyjne, zwrot podatku)

TOP10 = 3 (np. pralnia chemiczna, artykuły reklamowe)

poza top = 5 (apteka internetowa, fotele biurowe, remonty Kraków)

Każda z fraz była wcześniej pozycjonowana/linkowana, zatem SEOpilota użyłem do zwiększenia trust ranku i wskaźnika PR pozycjonowanych domen i to dla mnie jako pozycjonera w większości przypadków, dało zadowalający efekt. Niektóre z fraz poleciały w dół, natomiast trudno powiedzieć czy to działania związane z SEOpilot był przyczyną, czy to najzwyklejsze zmiany Google.

Po kolejnych 20 dniach część fraz znów zaczęła tańczyć balansując na granicy TOP10, lecz kilka kluczowych dla mnie wciąż utrzymują wysokie pozycje.

…czy zatem SEOpilot jest narzędziem, którego powinni używać pozycjonerzy?

i tak i nie ;). Dla bardziej dochodowych fraz z punktu widzenia pozycjonującego można pokusić się na wsparcie systemem SEOpilot, zwłaszcza że czasami wystarczy dosłownie kilkanaście wyższych jakościowo linków żeby przepchnąć stronę do TOP. Na pewno jednak w celu pozycjonowania strony nie korzystałbym tylko i wyłącznie z systemu SEOpilot. Uważam że obecnie koszt linków w systemie jest do tego celu za wysoki (choć być może cena nie jest za wysoka, ale na pewno są tańsze metody 😉).

Moje wnioski

Nie korzystałem wyłącznie z systemu SEOpilot, więc nie wiem jak zachowuje się dla zupełnie świeżej domeny, która nie jest linkowana niczym innym, zatem trudno tak na prawdę mówić ile mocy testowane strony dostały od SEOpilot, ile z innych źródeł. Fakty natomiast są takie, że SEOpilot może dobrze działać jako ’dopalacz’ dla strony.

Jeśli Twoja strona jest pozycjonowana i przez dłuższy czas wisi poza TOP10 (ale nie dalej niż na 3 stronie wyników), 10-50 linków ze stron z PR1 + 1-5 linki ze stron PR2-3 na ogół wystarcza by strona wskoczyła do TOP. Jeśli to nie wystarcza, to na ogół 80 linków PR1 + 10 linków PR2-3 też nie wystarczy i trzeba zastanowić się nad kolejnymi możliwościami.

Inna ważna informacja, będąca wynikiem testu systemu, a która być może będzie dla Ciebie godna uwagi, jest taka że większą skuteczność przyniesie dodanie 20 linków z podstrony PR1 (max 33.20 zł), niż 2 linków z PR3 (max 36 zł).

Życzę udanego testowania Systemu SEO Pilot (<-reflink) – po 2 miesiącach sam przekonasz się czy miało to sens czy też nie, chętnie poznam wtedy też Twoją opinię pozostawioną w komentarzu. Ewentualnie możesz  pozostać przy katalogach stron, komentarzach, preclach, swl’ach i własnym zapleczu 😉 – w końcu wszystkie z metod użyte we właściwy sposób działają (najlepiej w hybrydzie ;)).

COMMENTS (26)

 1. Ja wprowadziłam kilka fraz o różnej konkurencyjności do TOPu ale to jest narzędzie dla doświadczonych osób lub dla osób gotowych nauczyć się pozycjonowania i optymalizacji stron w danym systemie. Oni uczą tego maja wideo szkolenia webinary instrukcje wideo i pomoc konsultanta ! Warto przetestować, polecam!

 2. Ja przestrzegam przed SEOPILOTEM! To narzędzie jest dla ryzykantów, do których ja się też zaliczałem. Niestety filtr od google na fraze użytą w seopilot po 5 miesiącach pozycjonowania. fraza pozycjonowana przez 3 miesiące w trybie automat. Następne dwa miesiące tryb ręczny . Przez okres 3 miesięcznego trybu automatycznego fraza nie mogła dojść do top 60. W trybie ręcznym nie dodawałem żadnych linków. (zmieniłem tryb tylko dlatego by system z automatu nie walił mi tyle linków)… teraz wywaliłem te wszystkie linki i jestem sam na siebie wściekły

  1. SEO Pilot już od ponad roku jest ryzykownym rozwiązaniem. Jak widzisz wpis został opublikowany już jakiś czas temu, teraz są inne dużo bezpieczniejsze metody o których napiszę lub nagram wideo prawdopodobnie w ciągu kilku miesięcy. W razie szczegółów można pisać na kontakt@przemekbednarz.pl

 3. Ja jednak wolę katalogi, seopilot jest za drogi.

 4. Czy macie jakieś aktualne spostrzeżenia na seopilota ? Jak tak to jakie jest wasze zdanie ?

 5. SEOpilot zadziała na krótką metę. Nie da się ukryć, że łamie jedną z podstawowych reguł Google dotyczącą kupowania linków.
  O wiele lepiej zainwestować ten czas i pieniądze w budowanie we własnym zakresie naturalnych i trwałych linków – np. dzięki specjalistycznym artykułom publikowanym na blogu (użytkownicy będą linkować do bloga) lub aktywności na forach internetowych. Strategii budowania linków jest mnóstwo, dlatego w tym komentarzu nie sposób o tym napisać.

 6. Jak dla mnie seopilot jest lekko zapchany śmieciowymi domenami, postanowiłem się rozstać z tym systemem na dobre.

 7. Czy ma ktoś jakiś tutorial jak z tego korzystać? jestem zielony w tym temacie.???

 8. Ok, reflink wykorzystany 😉 Jestem początkujący, popatrzę co i jak 🙂 Na pierwszy rzut oka wygląda na bardzo rozbudowane narzędzie.

 9. Wolałabym, żeby nieco więcej oferowali wydawcom. Przydałoby się jakieś miłe źródło dochodu, bo wydatki na dzieci ciągle rosną, tak jak i one 🙂
  Ale lepszej dla wydawców alternatywy nie znalazłam, a sprawdziłam kilka innych systemów w praktyce.

 10. Testowałem swojego czasu ten SWL. Efektywność na poziomie dostatecznym. Ostatnimi czasy słyszałem, że jakość linków pozostawia wiele do życzenia.

 11. Witam mam pytania. Chcę dodać seopilot na swojej wwwCzy seopilot akceptuje strony z koncówką .comI czy akceptuje strony z ogłoszeniami np o pracy ?

 12. SeoPilot w ostatnim czasie robi wśród webmasterów i pozycjonerów nie lada furorę. Przez zaledwie ostatni tydzień otrzymałem około 10 zapytań m.in.: czy otrzymałem wypłatę z tego systemu wymiany linków? czy program jest godny polecenia? gdzie jest haczyk? Moja odpowiedź jest prosta: SeoPilot jak dotychczas jest wzorem dla innych programów. Pieniążki wypłacane są bez problemowo zawsze w 24 godziny od zlecenia(z wyjątkiem pierwszej wypłaty, kiedy trwa weryfikacja), haczyków po prostu nie ma. Support działa bez zarzutów. To proste – dodajesz swoją stronę i czekasz na weryfikację. Jeżeli zostanie zatwierdzona to otrzymujesz prognozowaną miesięczną stawkę, wklejasz kod i zarabiasz dziennie 1/30 stawki.

 13. Witam mam pytania. Chcę dodać seopilot na swojej wwwCzy seopilot akceptuje strony z koncówką .comI czy akceptuje strony z ogłoszeniami np o pracy ?

 14. Tylko budżet 3000 zł to dla 21 fraz – bardzo duża kwota. Za te pieniądze można byłoby wykonać masę innych działań, które są trwałe. Czyli wydać np. 3k na katalogowanie, bo z swl-ami jest tak, że trzeba je przedłużać, więc systematycznie płacisz za swoją strukturę linków.

  1. 3k to dużo, ale trzeba zwrócić uwagę na trudność fraz i zysk klienta – wtedy ta kwota już nie wydaje się tak spora. Tak katalogowanie jest tańszą opcją, ale czy w przypadku tych konkretnych fraz dałoby lepszy, lub chociaż podobny efekt?
   Sądzę, że są frazy dla których katalogowanie przestaje być wystarczalne – na pewnym etapie linkowania strona nie potrzebuje już więcej linków tylko przypływu TrustRanku, a tego katalogi nie zawsze mogą dastarczyć.

   1. Ta, katalogowanie jest znacznie tańsze, tylko pytanie jaki efekt przyniesie (od niedawna niemal żaden). Ostatnio czytałem o rzekomym przygotowywaniu przez Google zmian, które mają uderzyć w SWLe. Jak dla mnie strony z SEOpilotem nie różnią się zbytnio od wielu zapleczy (sposobem linkowania), które mają się bardzo dobrze, natomiast mają unikalne linkowanie i wyższy TR.

 15. witam serdecznie.
  Jestem laikiem i mam może śmieszne pytanie:
  Jeśli będę wykupywać linki na polskich stronach a moja strona będzie z zagraniczną domeną – Google zliczy to także na moją korzyść?

  i odwrotnie. zakupię linki w rosjii na polską stronę to będą równie wartościowe? jak „linki krajowe”?

  1. Jeśli linki są wartościowe to jak najbardziej taki zabieg będzie działać. Oczywiście lepiej, żeby się nie okazało, że 100% linków pochodzi ze strony zagranicznej.
   Znalazłem kiedyś kilka stron na rynku czeskim po których doszedłem do przekonania, że dla Google nie ma aż tak dużego znaczenia z jakiego kraju pochodzi link.

  2. Ja takze jestem za tym ze nie ma to znaczenia po warunkiem ze masz tez jakies linki z danego kraju…

 16. Pingback: SEOpilot dla pozycjonerów a koszty - Przemysław Bednarz - oficjalny blog | Pozycjonowanie i Optymalizacja | Przemysław Bednarz – oficjalny blog

 17. Proszę powiedzieć czy z tego typu narzędzi bez odpowiedniej wiedzy o pozycjonowaniu może pracować laik?

  1. hmm i tak i nie 😉
   można wrzucić automatyczne przydzielenia i powinno być ok, ewentualnie skorzystać z pomocy konsultanta i to powinno zadziałać. Laik natomiast nie będzie wiedział co zmienić i jak zareagować kiedy ewentualnie wyniki w pewnym momencie nie będą takie jakich ktoś oczekiwał.

 18. Tak jak piszesz Seopilot obniża stawki dla wydawców. Nie jest to akurat pozytywne, gdyż zamiast zarabiać więcej to dochody spadają lub się nie podnoszą. Zwłaszcza, gdy jak piszesz stawki dla pozycjonerów rosną. Widocznie mają dość sporo wydawców. Ja ostatnio zacząłem mocnej działać w konkurencyjnej firmie :http://farmabiznesu.pl/prolink-gielda-kupna-i-sprzedazy-linkow/ Tutaj systematycznie dochody mi się podnoszą. Być może dlatego, że jest inny sposób rozliczeń. Liczę na to, że na rynek zaczną wchodzić następne firmy, które zaczną dyktować warunki na rynku i to zmieni podejście Seopilot. Takie nowe jaskółki już są. O czym piszę na swoim blogu.

 19. Co fakt, to fakt, kiedyś bardziej ludzi zachęcali, zarówno Pozycjonerów, jak i Wydawców, dziś już jest mniej kolorowo, ale nadal działa. Ale prawda, nie należy korzystać tylko z jednego systemu, nie robiąc nic więcej, bo można się przeliczyć.

 20. Niestety, wiadome jest, że na początku dawali dużo aby zachęcić. Zainwestowali, więc teraz chcą zarabiać i dzięki temu właśnie tną koszty wydawcom podwyższają ceny pozycjonerom, aby było więcej dla nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Masz dość nieskutecznych agencji SEO?
#TOP10 w Google
w 3 miesiące
 • Tylko bezpieczne praktyki
 • Tylko sprawdzone strategie
 • Tylko jeden cel - pełna satysfakcja

Próbujesz bezskutecznie podnieść pozycje swojej strony w wynikach wyszukiwania?

Strategia, którą stosuję u moich klientów, daje TOP10 w Google dla 95% stron, a aż 70% z nich trafia do TOP3 w ciągu 3 do 6 miesięcy!

Podaj adres swojej strony i kontakt - zadzwonię i zaproponuję (bez zobowiązań) rozwiązanie SEO dla Twojego biznesu

Skontaktuję się z Tobą w ciągu 24h
Dziękuję