SEOpilot dla pozycjonerów a koszty

SEOpilot dla pozycjonerów a koszty

Zostałem kilka dni temu poproszony o wyrażenie obiektywnej opinii na temat cen linków w SEOpilocie, postaram się w związku z tym napisać kilka słów na ten temat. Nie korzystałem z systemu jako 'pozycjoner’, a wydawca więc jeszcze nie znam jego skuteczności, ani stosunku cena/skuteczność, ale właśnie to mam zamiar sprawdzić 🙂

Ceny linków w systemie seopilot

ceny linków w seopilocie

SEOpilot przy zamieszczaniu linków w trybie półautomatycznym umożliwia manualny wybór parametrów serwisów na, których zostanie zamieszczony link prowadzący do Twojej strony, w trybie ręcznym dodatkowo możesz wybrać konkretny URL na którym znajdzie się link do Twojej strony.

Mój test SEO Pilot

 • Po pierwsze, chcę sprawdzić jak linki z SEOpilota wpływają na wyniki w G.
 • Po drugie chcę sprawdzić na ile mogę manipulować wskaźnikiem PR dla swoich stron i ile to kosztuje

W tym celu potrzebuję 2 stron. Dla jednej będę sprawdzał pozycję, dla drugiej PR (dzielę test na dwie strony, ponieważ dla obu przyjmę trochę inną taktykę linkowania). Zdaję sobie sprawę, że dla 2 stron test nie będzie wystarczająco miarodajny, ale od czegoś trzeba zacząć 🙂

PageRank z SEOpilot

W przypadku zdobywania PR chcę sprawdzić ile wynosi cena za osiągnięcia PR1 i PR2 dla strony. Przy założeniu, że 4 linki ze strony o wyższym PR wystarczą, by zdobyć PR niższy , cenowo powinno wyglądać to mnie więcej tak:

Rule 1: 18 PRx links to get PRx (i.e. 18 PR5 links to get a PR5).
Rule 2: 3.339 PRx links to get PR(x-1) (i.e. 3.339 PR6 links to get a PR5).
Rule 3: 101 PRx links to get PR(x+1) (i.e. 101 PR5 links to get a PR6).źrodło: seocompany.ca

Koszt uzyskania PR1 (zgodnie z zasadą nr. 2)

4 razy link z podstrony PR2 = 4 x 3.96 zł = 15.84 zł

Koszt uzyskania PR2 (zgodnie z zasadą nr. 2)

4 razy link z podstrony PR3 = 4 x 9.9 zł = 39.6 zł

Czy to mało czy dużo, pozostawię Twojej ocenie, moim zadaniem jest sprawdzić czy powyższe obliczenie sprawdzi się w praktyce. Oczywiście nie rozpisuję tutaj szczegółów tego wyliczenia związanych z pozostałymi czynnikami mającymi wpływ na PR jak ilość linków które prowadzą do testowanej strony, ilość linków wychodzących na stronie z systemu seopilot itd.

Pozycjonowanie z SEOpilot

W przypadku pozycjonowania, PR strony na których zamieszczę linka nie ma już takiego znaczenia, więc tutaj większą rolę odegra prawidłowy dobór stron, czyli tematyki, pozostałych parametrów, a nawet popularności artykułu na danej stronie.

Podsumowanie

O wynikach testu napiszę w przyszłym artykule (wyniki: ocena skuteczności i kosztów w systemie seopilot), dziś wracając do właściwego tematu tego artykułu, czyli kosztach w seopilocie, ceny są dużo wyższe niż w przypadku zakupu linków np. na allegro, w zamian za to jest możliwości dokładnego określenia parametrów strony, zobaczenie danej strony, oraz dodanie tylu linków ile Ci odpowiada (za odpowiednią opłatą oczywiście).

Optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie jakiejś własnej strony w systemie, dzięki której będziesz generował dochód, co pozwoli Ci zarobione pieniądze wymienić na linkowanie swojej strony. Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany w SEO Pilocie, możesz to zrobić z mojego linka referencyjnego.

COMMENTS (21)

 1. Zarejestrowani z refa.
  Będziemy testować 🙂

  Pozdrawiam!

 2. Ja na seopilocie ze swoim blogiem http://mvbezlimitu.pl PR3, 500 uu dziennie, podlinkowana, dużo treści i długo w sieci dostałem 30 zl.
  Skandal …

 3. Ja właśnie dostałem filtr w google za pozycjonowanie w seopilot. Google wyraźnie wskazuje na kupowanie linków, a jedynym serwisem gdzie kupowałem to seo właśnie. Masakra.

 4. Ostatnio także miałem okazję testować tym razem system pozycjonerski SeoPilota.pl – niestety, nic nie ruszyło – pozycjonowana fraza „księgarnia internetowa” – ciągle ta sama pozycja.

 5. Ponad siedem miesięcy wyświetlałem na swojej stronie linki przyszedł czas że serwer padł i zanim od nowa postawiłem stronkę wywali mnie ze Seopilota konto aktywne ale kasy nie można wypłacić……

 6. Ciekawy artykuł a co z wynikami test bo już trochę czasu mineło od pojawienia się wpisu.

 7. Ja korzystam z prolinka i można na nim nieźle wyjść, ale wiadomo – wszystko trzeba robić umiejętnie, z wyczuciem. Wtedy efekty będą.

 8. Dzięki za artykuł. Mamy początek listopada więc czekam na opinie o programie.

 9. Są lepsze programy niz seopilot, ale nie chce tutaj zadnego faworyzowac, dlatego nie podam:)

 10. Jak wychodzicie na tym seo pilocie? Nie lubię głupio wydawać pieniędzy – skuteczne to? Szukam informacji, albo mało konkretów można odnaleźć w sieci ;/.

  1. Testuje właśnie seopilota pod kątem pozycjonowania, obszerniejszy artykuł o działaniu i skuteczności pozycjonowania za pomocą systemu SEOpilot napiszę pod koniec października/na początku listopada.
   Widzę, że jeśli się 'dobrze’ korzysta z seopilota, potrafi fajnie podrzucić strony na pozycjach – ale nie używałbym tylko seopilota.

 11. SEOpilot jak dla mnie jest jednym z wielu sposobów na dywersyfikacje linków, myślę że takie narzędzie jest potrzebne na rynku, a co do kosztów to niestety ale reklama kosztuje.

 12. Jak dla mnie trochę za drogi interes ;x
  A nie mam 100% pewności co do działania

 13. Moim zdaniem to raczej drogi interes i nie powiedziałabym czy na pewno na 100 % bezpieczny. Są lepsze sposoby zdobywania linków.

 14. Czy waszym zdanie seopilot jest w 100% bezpieczny ?

  czy raczej stosujecie do uzupełnienia linkowania ?

 15. to moze trza bedzie sie tym SEOpilotem zaiteresowac – i zobaczyc jak dziala w praktyce – dzieki za info

 16. wszystko bedzie przyjemnie jak wyplca mi te obiecane … 🙂

 17. też właśnie testuję seopilot… Moim zdaniem może stać się ważnym graczem na rynku. linkolo już dawno wypadło, prolink też ma dużo wad… a tutaj na razie wszystko łatwo i przyjemnie, oby tylko efekty były 🙂

 18. Całkiem słuszna ocena. Zarejestruję witrynę w SEOpilot z Pańskiego linka referencyjnego i zobaczymy jak to wszystko działa.
  Pozdr.

 19. Widzę, że SEO Pilot dosyć mocno porusza branżowe fundamenty – bo piszą o nim to tu to tam 🙂 Ciekawe spojrzenie, zdecydowanie lepsze od (nie wskazując palcem) niektórych branżowych bezrefleksyjnych zachwalań 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ile byłbyś skłonny zainwestować, aby Twoja firma zwielokrotniła dochody?
obecność w Google jest jak generator klientów

Kliknij TAK, aby zobaczyć:

 • co mogę dla Ciebie zrobić
 • ile na tym zarobisz
 • kiedy osiągniesz efekt
 • i jakie będziesz mieć z tego korzyści

Oferuję Ci 7 lat mojego doświadczenia w marketingu internetowym i sprzedaży. Podaj adres swojej strony i kontakt, a przedstawię Ci możliwości rozwojowe Twojej firmy z punktu widzenia SEO.

Skontaktuję się z Tobą w ciągu 24h
Dziękuję