Zakładasz sklep internetowy? Pamiętaj o jego pozycjonowaniu!

Zakładasz sklep internetowy? Pamiętaj o jego pozycjonowaniu!

Własny sklep internetowy to dobry pomysł na biznes. Aby jednak zarobić na nim jak najwięcej, warto pamiętać o jego skutecznej promocji.

Ecommerce w Polsce, czyli handel internetowy ciągle dynamicznie się rozwija. Założenie sklepu online jest udanym pomysłem na firmę, lecz aby zaczęła ona przynosić dobre zarobki, konieczna jest inwestycja w jej promocję. Podstawa to pozycjonowanie stron internetowych, czyli metoda reklamy odbywającej się w wyszukiwarkach internetowych. Co warto o niej wiedzieć?

Na czym polega reklama przez pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to element SEO (Search Engine Optimization), czyli metody reklamy w internecie, która wykorzystuje wyszukiwarkę internetową w celu poprawy widoczności promowanej strony w tak zwanych organicznych wynikach wyszukiwania.

Wyniki organiczne to te, które są wyświetlane przez wyszukiwarkę po wpisaniu do niej konkretnych słów kluczowych. Znajdują się one pod wynikami sponsorowanymi, dlatego też uznawane są one za bardziej trafne, godne zaufania.

Zatem głównym celem pozycjonowania jest prowadzenie takich działań, które dążą do podwyższenia pozycji, na której wyświetla się strona internetowa. Efektem jest większa liczba użytkowników wchodzących na tę stronę, co z kolei przekłada się na je lepsze wyniki, na przykład wyższą sprzedaż.

Obecnie pozycjonowanie znajduje się w gronie najpopularniejszych metod reklamy online, na którą decyduje się wielu właścicieli stron internetowych – także prowadzących własne sklepy w internecie.

Pozycjonowanie – sprawdzony wybór dla sklepów internetowych

Sklepy internetowe mają do dyspozycji szeroką gamę różnych metod reklamy. To między innymi e-mail marketing, marketing w mediach społecznościowych, kampanie linków sponsorowanych Google Ads czy też reklama graficzna.

Jednak za podstawową metodę reklamy dla sklepów internetowych uznaje się pozycjonowanie stron, które działa dokładnie tam, gdzie klienci najczęściej poszukują produktów – w wyszukiwarce internetowej.

Wraz z lepszą pozycją, na której wyświetla się adres sklepu online, pojawiają się także inne korzyści:

  • zwiększony ruch na stronie internetowej
  • budowa lepszej rozpoznawalności firmy w internecie
  • tworzenie pozytywnego, profesjonalnego wizerunku

To wszystko przekłada się na wzrost dochodów z prowadzenia własnego sklepu internetowego, dlatego pozycjonowanie może być dla sklepu bardzo dobrą inwestycją.

Więcej informacji dotyczących pozycjonowania można znaleźć na stronie internetowej Agencji Reklamowej Online Group z Krakowa, która specjalizuje się w tej metodzie reklamy.

Jak wygląda pozycjonowanie sklepu internetowego?

Sklepy internetowe pozycjonuje się podobnie jak inne strony WWW, przy czym najczęściej dobiera się wtedy większą liczbę słów kluczowych, które powiązane są z jego asortymentem.

Działania SEO rozpoczynają się najczęściej od audytu SEO, który ma na celu sprawdzenie, czy strona jest prawidłowo przygotowana do prowadzenia takiej promocji. Wyniki audytu pozwalają na jej dopracowanie na następnym etapie, czyli podczas optymalizacji.

Optymalizacja stron internetowych to zmiany w kodzie strony, a także w jej warstwie treściowej i graficznej, które mają na celu dostosowanie jej do wymogów wyszukiwarki internetowej, aby pozycjonowanie było jeszcze skuteczniejsze.

W końcu realizowane jest samo pozycjonowanie, które polega na zdobywaniu wartościowych linków. W ramach pozycjonowania prowadzi się między innymi publikację artykułów, tworzy się bloga firmowego, prowadzi się profil w mediach społecznościowych. Im więcej informacji kierujących do strony można znaleźć w internecie, tym lepiej będzie to wpływało na jej pozycję.

Należy przy tym zaznaczyć, że pozycjonowanie stron jest działaniem ciągłym, czyli powinno być realizowane stale. Tylko wtedy strona może dostać się na najwyższe pozycje i obronić się na nich przed konkurencją. W przeciwnym przypadku może szybko spaść niżej i stać się mniej widoczna.

Podsumowując, pozycjonowanie to dobry wybór dla każdego sklepu internetowego. Dzięki tej metodzie reklamy można szybko i skutecznie wypromować sklep w sieci i znaleźć wielu nowych klientów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ile byłbyś skłonny zainwestować, aby Twoja firma zwielokrotniła dochody?
obecność w Google jest jak generator klientów

Kliknij TAK, aby zobaczyć:

  • co mogę dla Ciebie zrobić
  • ile na tym zarobisz
  • kiedy osiągniesz efekt
  • i jakie będziesz mieć z tego korzyści

Oferuję Ci 7 lat mojego doświadczenia w marketingu internetowym i sprzedaży. Podaj adres swojej strony i kontakt, a przedstawię Ci możliwości rozwojowe Twojej firmy z punktu widzenia SEO.

Skontaktuję się z Tobą w ciągu 24h
Dziękuję