Lumosity.com, czyli trening umysłu

Lumosity.com, czyli trening umysłu

Ostatnio wpadła w moje ręce strona – lumosity.com, pozwalająca – jak twierdzą jej założyciele – dzięki specjalnie opracowanym przez neurologów grom poprawić wydajność mózgu, włynąć na poprawę pamięci, skupienie uwagi, czas reakcji, rozwiązywanie problemów itp. Oprócz tego serwis dostarcza świetnej zabawy, a wszystko to przy zainwestowaniu ok. 20 minut dziennie. Brzmi rewelacyjnie…

Ale od początku – Lumosity to chyba najlepiej znany serwisem internetowy, który pozwala pracować nad zwiększeniem wydajności mózgu. Strona zawiera szereg gier, opracowanych przez neurologów, a każda z nich odpowiedzialna jest za wpływ na któryś z obszarów mózgu. Gry dostarczają wyzwania i naprawdę świetnej zabawy. Jeśli chodzi o samą stronę, nie mam zastrzeżeń – gry działają płynnie, grafika schludna layout przejrzysty i na tyle, że przy minimalnej znajomości języka angielskiego doskonale można zorientować się o co chodzi.

Dostęp do gier jest w ramach miesięcznej subskrypcji (z możliwością przetestowania gier podczas 3-dniowego okresu próbnego). Po zalogowaniu na stronie głównej widoczny jest plan gier/ćwiczeń na dziś, możliwość przeglądnięcia profilu mózgu z miarą aktualnego BPI (Brain Performance Index – wskaźnik wydajności mózgu), który można porównywać do innych zarejestrowanych członków lumosity.com wg kategorii wiekowych. Do tego widoczna jest historia postępu rozwoju.

Gry Umysłowe

W karcie gier jest dostęp do ok. 40 gier – dostępnych w formie szwedzkiego stołu – są tu gry, które już mogłeś napotkać podczas treningu i inne. Część z nich jest trudna, wiele jest frustrujących ;), ale wszystkie dostarczają dobrej zabawy. Jedną z ciekawszych jest np. Pursuit Penguin – gra dość prosta, trzeba przejść pingwinem labirynt w określonym czasie, utrudnieniem jest to, że co jakiś czas plansza się obraca jednocześnie zmienia się orientacja strzałek na klawiaturze (np. strzałka do góry to jest prawo, a prawo to jest dół) – to tylko 4 przyciski,ale można się w nich zgubić ;).

Inna gra to Raindrops, czyli opadające krople deszczu, które zawierają proste działania matematyczna (63/7; 31-10; itp), oczywiście należy podać właściwy wynik zanim kropla opadnie na ziemię, poziom trudności się zwiększa kiedy na ekranie pojawia się np. 10 kropli lub więcej (patrz obok). To ćwiczenie pozwala pracować nad prędkością i umiejętnością rozwiązywania problemów. Są kolejne gry jedne zwiększające umiejętność skupienia uwagi, inne poszerzające pole widzenia, następne na pamięć, czy na przepływ informacji.

Czy to działa?

Wyniki badań naukowych  (amerykańskich naukowców oczywiście :)), donoszą, że trening poznawczy (jeśli dobrze tłumaczę – chodzi o cognitive training) działa i wpływa na niektóre obszary mózgu – inni się z tymi tezami nie zgadzają. Jeśli o mnie chodzi mam dopiero niecały miesiąc doświadczeń, mój wskaźnik BPI z każdym dniem rośnie, a radzenie sobie z grami przychodzi coraz łatwiej – przede wszystkim jednak podnoszenie wyników daje satysfakcję. Nie wiem na ile moje umiejętności zwiększą się dzięki grom i znajdą przełożenie na rzeczywistość- z całą pewnością każda z nich dostarczy jeszcze sporo dobrej zabawy 😉

Cena rocznej subskrypcji to niecałe 5$ miesięcznie – kiedy jedna osoba dokona takiej subskrypcji dostanie grupową zniżkę, z której z kolei ja skorzystałem i wraz z 4 osobami zapłaciliśmy po ok. 67zł za cały rok dostępu do strony. Przy ilości zabawy i możliwości zwiększenia wydajności mózgu, myślę że to dobra cena.

Lumosity.com – Brain Games & Brain Training

COMMENTS (9)

 1. Szukam chętnych do wykupienia rocznego abonamentu w wersji rodzinnej na lumosity. Kontakt poprzez podany adres email.

 2. Sam znalazłem podobną stronkę w necie. Jestem ciekaw czy przyniosło to w twoim przypadku pożądane efekty?

 3. Osobiście nigdy nie korzystałem z takich stron. Jednak po przeczytaniu tego wpisu zachęciłeś mnie do przetestowania i do zapoznania się z tą stroną. Mój mózg gotowy jest to poszerzenia horyzontów:)

 4. Kiedyś widziałem ich reklamę na stronie dotyczącej hipnozy, ale myślałem, że to jakaś ściema. Fajnie, że okazało się to, jak piszesz, sensownym projektem.

 5. Bardzo ciekawy pomysł. Wprawdzie różnie to bywa z amerykańskimi naukowcami i ich teoriami (;)), ale myślę, że na pewno w jakimś stopniu gry tego typu poprawiają nasze zdolności umysłowe.

 6. Ciekawa alternatywa rozwoju:) Ale jak każda metoda wymaga codziennego treningu, więc myślę że nawet jak codziennie byś czytał jakąś mądrą logikę tak samo dobrze by wpłynęło na Twój rozwój:)

 7. Sądzę, że warto spróbować poćwiczyć umysł 😉 Ciekaw jestem efektów, jest sporo tego rodzaju programów, oczywiście, wszystkie rekomendowane przez lekarzy specjalistów oraz neurologów, wraz z atestami itp. Wybierz jeden, skorzystaj przez miesiąc -> wybierz następny,aż znajdziesz swoją alternatywę, która zacznie działać. Jak znajdę swoją, napiszę tutaj 🙂

 8. Serwis Lumosity, z którego pochodzą dwie z powyższych gier jest w całości poświęcony treningowi mózgu. Po darmowej rejestracji otrzymasz dostęp do większej ilości gier.

 9. przyda się do rozruszania glacy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Masz dość nieskutecznych agencji SEO?
#TOP10 w Google
w 3 miesiące
 • Tylko bezpieczne praktyki
 • Tylko sprawdzone strategie
 • Tylko jeden cel - pełna satysfakcja

Próbujesz bezskutecznie podnieść pozycje swojej strony w wynikach wyszukiwania?

Strategia, którą stosuję u moich klientów, daje TOP10 w Google dla 95% stron, a aż 70% z nich trafia do TOP3 w ciągu 3 do 6 miesięcy!

Podaj adres swojej strony i kontakt - zadzwonię i zaproponuję (bez zobowiązań) rozwiązanie SEO dla Twojego biznesu

Skontaktuję się z Tobą w ciągu 24h
Dziękuję