Płatności Payu czy Dotpay

Płatności Payu czy Dotpay

Współczesny internet niesie ze sobą wiele ułatwień, z których korzysta wielu z nas, często nie zdając sobie z tego sprawy. Jeszcze kilkanaście lat temu, aby wykonać przelew za zakupy na aukcji internetowej lub w sklepie internetowym trzeba było logować się na swoje konto w banku, wklejać dane kontaktowe sklepu, numer konta oraz kwotę. Bardzo często dochodziło do pomyłek, które powodowały przedłużenie czasu realizacji zamówienia. Nowoczesne systemy płatności internetowych sprawiają, że cała procedura ogranicza się do zaledwie kilku kliknięć kursorem myszki.

Na naszym rynku królują dwie firmy świadczące usługi płatności internetowych. Są to Dotpay oraz PayU. Oczywiście istnieją także inne bramki płatności internetowych, jednak nie są tak popularne jak te dwie wspomniane wcześniej.

Porównanie usług Dotpay oraz PayU

Obie oferty na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie. Jednak różnią się drobnymi udogodnieniami, które warto znać, wybierając usługodawcę, obsługującego płatności internetowe naszego sklepu.

Obie metody obsługują szybkie płatności internetowe, które są najważniejsze z punktu widzenia klienta. Kupując w naszym sklepie, zależy mu na jak najszybszym zrealizowaniu przelewu i zamówienia. Pierwszą różnicą, na korzyść Dotpay, jest obsługa większej ilości banków. Dotpay obecnie obsługuje 22 banki, w których wykonywane są przelewy automatyczne oraz 38 opcji e-transferów bankowych. PayU pozwala na skorzystanie z 30 opcji e-transferów oraz oferuje 18 przelewów automatycznych.

Dotpay oferuje swoim klientom coraz popularniejsze w ostatnich miesiącach płatności za pomocą telefonów komórkowych. Obsługuje aż kilka systemów, dzięki czemu oferuje jedną z najlepiej rozwiniętych ofert w tym zakresie. Oba systemy obsługują raty, które realizowane są przez Alior Bank oraz pozwalają na płatność kartą. W obu bramkach mamy także możliwość skorzystania z SMS Premium oraz płatności PayPal.

To co może być istotne dla nowych sprzedawców to większa liczba wtyczek po stronie Dotpay pozwalającymi na prostą integrację z popularnymi silnikami sklepów internetowych. Dodatkowo oferuje ogromną ilość integracji pozwalających na tradycyjne szybkie płatności oraz płatności ratalne. Mamy do dyspozycji ponad 30 modułów, które bardzo szybko możemy wgrać do istniejącego systemu CMS/silnika sklepu i realizować sprzedaż za ich pomocą.

Każdy z systemów oferuje podobne prowizje oraz warunki współpracy. Cennik usług przygotowywany jest dla każdego z klientów indywidualnie przez konsultanta. Stawki zależne są od ilości miesięcznych transakcji oraz od wysokości kwot, jakie będą przelewane za pomocą systemu. Oba systemy dają możliwość wypłaty zgromadzonej kwoty pieniędzy bez prowizji. Nie jest także wprowadzona kwota minimalna, jak ma to miejsce w niektórych systemach internetowych płatności.

Propozycja obu operatorów wydają się być podobne i choć w niektórych względach oferta wyraźnie przemawia na korzyść Dotpay to w większości przypadków te różnice nie będą bardzo odczuwalne.

 

COMMENTS (0)

  1. Nasz sklep z kawą korzysta z usług Dotpay i zasadniczo nie możemy narzekać (podobnie klienci kupujący naszą kawę), choć panel administratora mógłby być nieco bardziej dopracowany. Jest szybko, sprawnie i bezpiecznie, a to najważniejsze. Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ile byłbyś skłonny zainwestować, aby Twoja firma zwielokrotniła dochody?
obecność w Google jest jak generator klientów

Kliknij TAK, aby zobaczyć:

  • co mogę dla Ciebie zrobić
  • ile na tym zarobisz
  • kiedy osiągniesz efekt
  • i jakie będziesz mieć z tego korzyści

Oferuję Ci 7 lat mojego doświadczenia w marketingu internetowym i sprzedaży. Podaj adres swojej strony i kontakt, a przedstawię Ci możliwości rozwojowe Twojej firmy z punktu widzenia SEO.

Skontaktuję się z Tobą w ciągu 24h
Dziękuję