Dowiedz się jak zbudować zaplecze SEO #wpisgoscinny

Dowiedz się jak zbudować zaplecze SEO #wpisgoscinny

Chcesz zacząć samodzielnie dbać o promocję Twojej strony internetowej? Dowiedz się jak zbudować zaplecze SEO, które skutecznie pomoże w promocji Twojej strony www! Z nim o wiele łatwiej będzie Ci podbić świat internetowego biznesu.

W ostatnim czasie wiele mówi się o reklamie w Internecie i nie ma w tym nic dziwnego, bowiem Internet zawładnął światem nie tylko rozrywkowym, ale też biznesowym. Warto zatem, abyś również Ty dowiedział się nieco więcej o pozycjonowaniu stron i budowaniu dla nich zaplecza SEO, które staje się najlepszą techniką pozycjonowania. Uwierz, że na dzień dzisiejszy samo posiadanie strony internetowej nie wystarcza do osiągnięcia sukcesu. A przecież na tym Ci zależy! Musisz więc zadbać o jej promocję.

Czym jest pozycjonowanie stron?

Na wstępie osobom mniej wtajemniczonym chcemy wyjaśnić czym jest pozycjonowanie stron internetowych. Otóż jest to cała grupa zabiegów, która doprowadzić ma do sytuacji, w której pozycjonowana strona osiągać zaczyna lepsze pozycje w wynikach wyszukiwań Google. Zagadnienie pozycjonowania stron z każdym dniem staje się coraz szersze i dotyczyć zaczyna coraz większej ilości aspektów. Nie jest ono jednak na tyle zagadkowe, abyś nie mógł samodzielnie pomyśleć o reklamie swojej strony.

Na pozycjonowanie stron internetowych składają się takie czynności, jak ich optymalizacja oraz popularyzacja poprzez zamieszczanie linków do strony na różnego rodzaju portalach internetowych. Z uwagi na to, że wyszukiwarka Google coraz lepiej radzi sobie z rozpoznawaniem nienaturalnych technik pozycjonowania stron internetowych warto zwrócić szczególną uwagę właśnie na optymalizację stron, a także pozyskiwanie linków ze stron wartościowych i zadbanych. Skąd takie wziąć? A no właśnie, najlepiej zrobić je samemu i tutaj pojawia się zagadnienie, którym jest zaplecze SEO.

Czym jest zaplecze SEO?

Zaplecze SEO nazywane często zapleczem pozycjonerskim jest zbiorem stron internetowych, które stworzone zostały nie tylko z myślą o uzupełnieniu Internetu o wartościowe treści, ale też z zamiarem zamieszczenia na nich linków promujących pozycjonowaną stronę. Warto jednak zwrócić uwagę, iż porządne i godne zaufania strony zapleczowe służyć mogą również jako witryny ofertowe, które skutecznie zwiększać będą Twoją sprzedaż.

Jak wyglądają strony zapleczowe?

Strony składające się na zaplecze SEO mogą mieć bardzo różnorodny charakter. Zdecydowanie najlepiej, aby były one tematycznie powiązane z pozycjonowaną stroną internetową. Mogą mieć one formę blogu, katalogu lub też po prostu strony ofertowej. Kwestia ta zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Najlepiej jednak budować zróżnicowane zaplecze, składające się z wielu stron o różnorodnym charakterze. Jest tu więc spore pole do popisu!

Jak zbudować zaplecze SEO?

Aby zbudować zaplecze pozycjonerskie należy uzbroić się w cierpliwość i nastawić się na ciężką pracę. Na początku należy zaplanować sobie strukturę zaplecza, którą może być na przykład stworzenie zaplecza w oparciu o 5 stron zainstalowanych na własnym serwerze i własnych domenach, a także 10 kolejnych zainstalowanych na hostingach z darmową subdomeną i na darmowych platformach blogowych. Budując zapleczowe strony internetowe należy zaopatrzyć je w unikalną i wartościową treść, która wniesie wartość dodaną dla internautów. Jeśli sam nie masz pomysłu na teksty na te strony, to spokojnie zlecić możesz to copywriterowi, który zajmie się tym za Ciebie.

Jak już wspomniano budowa zaplecza SEO na celu ma stworzenie miejsc, w których umieścić można linki prowadzące do pozycjonowanej strony. Pamiętać należy przy tym, aby nie dodawać tych linków zbyt dużo, ponieważ zacznie wyglądać to nienaturalnie. Zarówno dla internautów, jak i dla robotów wyszukiwarki, które strony takie mogą ukarać. Umieszczając linki na stronach zapleczowych zadbaj o to, aby znajdowały się one nie na każdej podstronie i aby nie zawsze prowadziły do tej samej witryny www. Warto zadbać tu o urozmaicenie.

Liczymy na to, że po zapoznaniu się z powyższymi informacjami uzyskałeś interesujące Cię informacje, jeśli natomiast nadal masz problem z zagadnieniem zaplecza SEO, to z pewnością łatwo go rozwiążesz prosząc o pomoc specjalistów SEO.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Agencja SEO HEFE specjalizującą się w marketingu internetowym.

COMMENTS (5)

 1. Dobry wpis, fajnie by było jak by Pan opisał oprogramowanie do tworzenia i zarządzania zapleczem.

 2. Dobrze, skrótowo wyjaśniona istota pozycjonowania stron, co z tego, że trochę oczywistości.

  1. zabrakło jedynie informacji na temat IP

  2. zabrakło jedynie informacji na temat IP i tego jaki hosting wybrać. Opinie na ten temat są mieszane bo niektórzy twierdzą, że nie trzeba rozdzielać domen.

 3. Trzeba kupić trochę domen i postawić sporo stron, a potem trzeba zamieszczać systematycznie teksty.

 4. Wg mnie różne domeny, różne skrypty i różne IP – to już coś w budowaniu zaplecza. Osobiście stawiam na jakość i kupuję głównie PLki + do każdego zaplecza indywidualne treści, oczywiście nie tylko te z linkami.
  To tyle na start, dalej wystarczy dobrze o nie zadbać a moc przyjdzie z czasem na strony docelowe.

 5. Niestety. Tak ogólny wpis że, przypomina to wypowiedź typu”Aby mieć dużo pieniędzy to zacznij je zarabiać”. Rozumiem że, pomysł na pozycjonowania to złota kura i nikt jej za darmo nie odda ale bez przesady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Masz dość nieskutecznych agencji SEO?
#TOP10 w Google
w 3 miesiące
 • Tylko bezpieczne praktyki
 • Tylko sprawdzone strategie
 • Tylko jeden cel - pełna satysfakcja

Próbujesz bezskutecznie podnieść pozycje swojej strony w wynikach wyszukiwania?

Strategia, którą stosuję u moich klientów, daje TOP10 w Google dla 95% stron, a aż 70% z nich trafia do TOP3 w ciągu 3 do 6 miesięcy!

Podaj adres swojej strony i kontakt - zadzwonię i zaproponuję (bez zobowiązań) rozwiązanie SEO dla Twojego biznesu

Skontaktuję się z Tobą w ciągu 24h
Dziękuję