Budowa Wizerunku – Gravatar.com

Budowa Wizerunku – Gravatar.com

W którymś ze swoich artykułów na temat Personal Brandingu pisałem o tym, aby stosować zawsze ten sam avatar dla naszego profilu na wszystkich portalach społecznościowych, forach i blogach. Jeżeli zależy nam na kreowaniu wizerunku własnego lub naszej firmy, wszystkie wypowiedzi w społeczności powinny odbywać się pod jedną nazwą (imie, nazwisko/nick/nazwa firmy) i tym samym obrazkiem – ZAWSZE.

Obrazek naszego profilu jest chyba najbardziej widoczny i rozpoznawalny. Kiedy zainteresuje mnie wypowiedź, któregoś z użytkowników Blipa sprawdzam najpierw kim jest, później kilka jego ostatnich wypowiedzi, oraz przeglądam osoby, które go obserwują i które on sam obserwuje. Czasami użytkowników obserwowanych jest tak wielu, że przeczytanie ich nazw zajęło by wiele czasu, dlatego zawsze rzucam okiem jedynie na avatary. Dzięki takiemu oglądowi dowiaduję się z kim mam do czynienia, czy dana osoba wypowiedziała się na interesujący mnie temat przypadkiem, czy rzeczywiście jest to ktoś kto prawdopodobnie orientuje się w tym co mówi.

W przypadku stosowania, różnych obrazków swojego profilu, najczęściej będzieszsz postrzegani jako nowy, nikomu nie znany użytkownik, a przecież nie na tym polega budowa wizerunku…

Świetnym narzędziem zwłaszcza dla bloggerów z którego sam korzystam jest serwis Gravatar.com, dzięki któremu możesz globalnie przypisać dany obrazek do naszego adresu e-mail. Od teraz każdorazowo, kiedy będziesz komentował wpis na blogu i podasz swój adres e-mail, w miejsce standardowego obrazka automatycznie zostanie wstawiony nasz avatar, który ustawiłeś na stronie Gravatar.com.

Gravatar działa na pewno na blogach opartych na WordPress, a tych ze względu na popularność skryptu jest najwięcej dlatego idąc z duchem rynku zarejestru się na stronie http://Gravatar.com/ i ciesz się avatarem jak w komentarzu poniżej:).

COMMENTS (2)

  1. Na samym początku blogowania nie stosowałam tego samego wizerunku , trwało to krótko teraz wszystko mam uporządkowane tak jak powinno być. Szkoda że na artykuł nie trafiłam wcześniej, nie musiałabym tyle zmieniać 🙂

  2. Przykładowy komentarz, wraz z automatycznie wstawionym avatarem ze strony Gravatar.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Masz dość nieskutecznych agencji SEO?
#TOP10 w Google
w 3 miesiące
  • Tylko bezpieczne praktyki
  • Tylko sprawdzone strategie
  • Tylko jeden cel - pełna satysfakcja

Próbujesz bezskutecznie podnieść pozycje swojej strony w wynikach wyszukiwania?

Strategia, którą stosuję u moich klientów, daje TOP10 w Google dla 95% stron, a aż 70% z nich trafia do TOP3 w ciągu 3 do 6 miesięcy!

Podaj adres swojej strony i kontakt - zadzwonię i zaproponuję (bez zobowiązań) rozwiązanie SEO dla Twojego biznesu

Skontaktuję się z Tobą w ciągu 24h
Dziękuję