Zakładasz sklep internetowy? Postaw na jakość i bezpieczeństwo

Zakładasz sklep internetowy? Postaw na jakość i bezpieczeństwo

Artykuł gościnny


Założenie sklepu internetowego nie jest sprawą tak prostą, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.
Początkowe kroki wymagają przede wszystkim czasu, pomysłu oraz pracy. Po ogarnięciu wstępnych działań, jak pomysł, założenie działalności gospodarczej, czy wybranie domeny i nazwy firmy, czas na wybór oprogramowania internetowego. Jest to czynność o tyle ważna, że właśnie na wybranym oprogramowaniu będziemy pracować, zarządzając sklepem, a nasi klienci z niego korzystać, kupując produkty. Ostatecznie może więc przesądzić o powodzeniu naszej firmy.

Oprogramowania możemy podzielić zasadniczo na trzy rodzaje:

  • bezpłatne, chociaż właściwie jedynie z nazwy, bowiem należy pamiętać, aby doliczyć koszty hostingu, domeny, wdrażania i instalacji, co więcej to rozwiązanie nie zawsze jest funkcjonalne i nie koniecznie nadąża nad aktualnymi trendami, dlatego poprawiając jego wartość, musimy zatrudnić fachowego programistę, co wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami,
  • pudełkowe”, działa ono jedynie na komputerze na którym zostało zainstalowane, co zdecydowanie ogranicza działania właściciela sklepu i może sprawiać problemy w zarządzaniu, jeżeli nie nosimy ze sobą tego konkretnego sprzętu non stop, ponadto ceny oprogramowania „pudełkowego” są wysokie, i potrzebują systematycznych aktualizacji,
  • online to stosunkowo nowe rozwiązanie, ale naprzeciw dwóch wcześniejszych wypada nad podziw dobrze. Oprogramowanie takie oferuje m.in. firma Selly.pl. Co do konkretów- ten wybór wymaga co prawda wykupienia miesięcznego abonamentu, ale jest on naprawdę niski i nie musi przekraczać nawet 100 złotych, co więcej koszt stosunkowo szybko się zwraca, między innymi dzięki możliwości zarządzania z każdego miejsca, pomocy profesjonalnych specjalistów i ciągłym aktualizacjom, które nie odbijają się na kieszeni klienta. Te wszystkie atuty mogłyby oznaczać, że w takim razie oprogramowanie online jest mało funkcjonalne, nic jednak z tych rzeczy, jest wręcz całkowicie odwrotnie.

sklep-demo5

Wystarczy wymienić kilka podstawowych funkcji:

  • Funkcja zaawansowanych opisów i definiowanych filtrów produktów
  • Integracja z platformami Allegro oraz eBay, dostawcami produktów, kilkudziesięcioma
  • serwisami porównującymi ceny, serwisami płatniczymi, portalami charytatywnymi,
  • statystykami, czy systemami ratalnymi.
  • Obsługa wielu sklepów przez jeden kanał
  • Bogata i przejrzysta baza produktów
  • Sprzedaż treści elektronicznych
  • Sprzedaż zestawu produktów
  • Efektywna i przyjazna forma obsługi koszyka i zamówień
  • Profesjonalna i rzetelna obsługa profilu klienta
  • Naturalne pozycjonowanie sklepu
  • Program partnerski

>>zobacz całą funkcjonalność platformy selly.pl<<

To oczywiście jedynie kilka z całej listy standardowo dostępnych funkcji w sklepie Selly.pl, tak naprawdę o korzyściach płynących z zastosowania tej platformy trzeba przekonać się na własnej skórze, ponieważ opis nie pozwala nawet na przekazanie części walorów, zwłaszcza, że poza oferowanymi opcjami, istnieje wiele dodatkowych funkcji, które można indywidualnie zamawiać, rozbudowując i dostosowując stronę do własnych potrzeb.

Aby przybliżyć dokładnie ofertę, należałoby wymienić je wszystkie, jako że ponownie nie jest to możliwe, wystarczy kilka, które zobrazują model działania firmy:
Import bazy danych, zarówno produktów jak i klientów, z poprzedniej platformy, do nowego sklepu zwiększenie pojemności serwera i zwiększenie pojemności kont pocztowych dodatkowy transfer indywidualne szablony logo, maila, newslettera i innych sklep w wersji facebook

Ktoś kto się mimo tych informacji, nadal waha, ma możliwość darmowego wypróbowania usługi, nawet przez okres dwóch tygodni. Pozwoli to klientowi rozeznać się w oprogramowaniu i przekonać do niego.

COMMENTS (2)

  1. Teraz to ja już wiem, o tym że bezpieczeństwo i jakość jest najważniejsza. Kiedyś założyłęm taki mini sklep internetowy i szczerze mówiąc nabrałęm się, na to, że coś co najtańsze jest najlepsze i najskuteczniejsze. Teraz jak jeszcze kiedyś będę miał do tego środki i założę sklep to już tylko zaufam firmie, którą bardzo dobrze znam.

  2. Słyszałem, że teraz stronki muszą mieć certyfikat SSL, bo inaczej mogą być zbanowane przez Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Masz dość nieskutecznych agencji SEO?
#TOP10 w Google
w 3 miesiące
  • Tylko bezpieczne praktyki
  • Tylko sprawdzone strategie
  • Tylko jeden cel - pełna satysfakcja

Próbujesz bezskutecznie podnieść pozycje swojej strony w wynikach wyszukiwania?

Strategia, którą stosuję u moich klientów, daje TOP10 w Google dla 95% stron, a aż 70% z nich trafia do TOP3 w ciągu 3 do 6 miesięcy!

Podaj adres swojej strony i kontakt - zadzwonię i zaproponuję (bez zobowiązań) rozwiązanie SEO dla Twojego biznesu

Skontaktuję się z Tobą w ciągu 24h
Dziękuję