Jak poprawnie wykonać linkowanie wewnętrzne na stronie?

Jak poprawnie wykonać linkowanie wewnętrzne na stronie?

Osoby, których celem jest prawidłowe wykonanie SEO na swojej stronie internetowej muszą wziąć pod uwagę linkowanie wewnętrzne. Budowanie profesjonalnego linkowania wewnętrznego należy rozpocząć już na etapie tworzenia strony internetowej, a następnie odpowiednio rozpisać struktury treści.

Fundamentem prawidłowo zoptymalizowanej strony internetowej jest linkowanie wewnętrzne, które jest także podstawą pod odpowiednie działania, które będą realizowane w obrębie witryny internetowej oraz poza nią. Dzięki właściwej strukturze podstron oraz optymalnemu podlinkowaniu każdej z nich można odnieść sukces w postaci zdecydowanie większej widoczności w wyszukiwarce google, a także przez znacznie zwiększony ruch na witrynie. W dalszej części artykułu będzie przedstawione prawidłowe linkowanie wewnętrzne na stronie internetowej.

Czym właściwie jest linkowanie wewnętrzne?

Celem linkowania wewnętrznego jest przede wszystkim ułatwienie użytkownikom, a także robotom, które indeksują, nawigowania po stronie internetowej. Właściwie zrobione linkowanie wewnętrzne powinno umożliwiać dotarcie z jednego miejsca danej strony w inne miejsca w jak najkrótszym możliwym czasie.

W zagadnieniu “czas” nie chodzi tylko o czas potrzebny na wczytanie danej witryny internetowej, ale także czas, w którym można zlokalizować interesujący daną osobę link oraz liczbę kliknięć i przeładowań strony potrzebnych, by dostać się z punktu A do punktu B.

Przykładem może być liczba kliknięć jakie trzeba wykonać na sklepie internetowym, by przenieść się ze strony głównej do wybranego produktu. Może zdarzyć się, że wystarczy jedno kliknięcie, gdy produkt będzie w danym momencie promowany na stronie głównej, w innym przypadku potrzebne będą aż cztery kliknięcia.

Przykład: Strona główna > Kategoria > podkategoria > produkt > konkretny rodzaj/kolor/rozmiar produktu

Jak powinny wyglądać odnośniki w linkowaniu wewnętrznym?

Odnośniki w linkowaniu wewnętrznym zależą od założonego celu. Można pozycjonować daną podstronę na konkretne słowa kluczowe lub jedynie przekierowywać ruch z jednego artykułu na drugi. Linki w tych dwóch przypadkach będą wyglądały inaczej.

Przy linkowaniu na konkretne słowo kluczowe rekomendowane jest linkowanie fraz krótszych, które będę słowem kluczowym, na którym zależy osobie linkującej, albo bliższym synonimem. W tym przypadku można zastosować metodę polegającą na tym, że na każde pięć linków: dwa są słowem kluczowym, kolejne dwa są synonimem do danego słowa kluczowego, a jeden jest ogólnym słowem opisującym daną tematykę.

W przypadku przekierowywania ruchu z jednego artykułu na stronie na drugi, rekomendowany jest wybór takiego fragmentu, który będzie przede wszystkim zachęcał użytkownika do kliknięcia dalej albo umożliwi wstawić właściwe wezwanie do działania tzw. CTA.

Warto pamiętać, aby nie ukrywać linków na stronie internetowej przed użytkownikami, a także robotami m. in. przez nadawanie identycznego koloru. Działanie takie może doprowadzić do ukarania danej strony.

COMMENTS (2)

  1. Czy jeśli chodzi o frazy to jest jakaś specjalna metoda odnośnie dopasowania czy jest to tylko wyłącznie nasze widzimisię? Rozumiem, że należy “przestudiować” najpierw wyszukiwarkę i wtedy “skakać do przodu” w pozycjach dobierając odpowiednie frazy? Artykuł pomocny 🙂

  2. Wiele osób ma problem z linkowaniem wewnętrznym, dobrze że powstają takie artykuły 🙂 dzielenie się wiedzą zawsze godne pochwały!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz dość nieskutecznych agencji SEO?
#TOP10 w Google
w 3 miesiące
  • Tylko bezpieczne praktyki
  • Tylko sprawdzone strategie
  • Tylko jeden cel - pełna satysfakcja

Próbujesz bezskutecznie podnieść pozycje swojej strony w wynikach wyszukiwania?

Strategia, którą stosuję u moich klientów, daje TOP10 w Google dla 95% stron, a aż 70% z nich trafia do TOP3 w ciągu 3 do 6 miesięcy!

Podaj adres swojej strony i kontakt - zadzwonię i zaproponuję (bez zobowiązań) rozwiązanie SEO dla Twojego biznesu

Skontaktuję się z Tobą w ciągu 24h
Dziękuję