Narzędzia SEO

Narzędzia SEO

Zanim przystąpisz do pozycjonowania strony musisz dokonać jej analizy, oraz analizy stron konkurencji, aby tego dokonać warto posłużyć się narzędziami udostępnianymi w internecie.

Poniżej przedstawiam kilka z ciekawszych znalezisk jakimi warto się wspierać pozycjonując stronę internetową:

narzędzia-seo

1. Analiza Linków

Yahoo Site Explorer znana wszystkim strona, więc nie będę się na jej temat rozwodził. Wyświetla ilość linków jakie prowadzą do danej strony, adresy oraz tytuły stron na których znajdują się nasze linki.

Link Diagnosis – w działaniu podobne do yahoo site explorera, jednak dużo bardziej rozbudowane i chyba najlepsza tego typu darmowa strona. Dokonuje analizy linków przychodzących wypisując najbardziej popularne anchory linków jakie prowadzą do naszego serwisu oraz ilość każdego z nich. Dodatkowo możemy sprawdzić ilość stron które linkują do konkretnej podstrony, oraz anchor jaki te linki zawierają, dodatkowo wyświetlana jest informacja o ilości linków wychodzących na stronie, która do nas linkuje, siła linków, Page Rank i kilka innych użytecznych Po rejestracji Link Diagnosis umożliwia zapisywanie projektów i eksportowanie raportów.

Open Site Explorer – narzędzie do sprawdzania ilości linków prowadzących do strony, darmowe sprawdzania narzuca ograniczenia co do wyświetlania ilości linków. Narzędzie bardzo przydatne i przejrzyste, pokazuje ilość backlinków, ich anchor tekst, autorytet domen na której znajdują linki oraz naszej strony, wykrywa linki nofollow, oraz wypisuje

Xenu Link Sleuth – narzędzie, którego celem jest przeanalizowanie strony w poszukiwaniu nie działających linków. Program dodatkowo sprawdza Page Rank stron, ilość zaindeksowanych, linki Yahoo, odnajduje linki nie działające, przekierowania, wypisuje listy obrazów na stronie. Narzędzie pomocne kiedy posiadamy rozbudowane serwisu po kilka – kilkanaście tysięcy indeksów.

2. Pozycja Strony

SEO Panel – darmowy skrypty instalowany na własnych serwerze do sprawdzania pozycji strony w takich wyszukiwarkach jak Google.com, Yahoo, (i MSN), oraz Google.pl po wykupieniu wtyczki, lub samodzielnej edycji bazy danych. Umożliwia sprawdzenie pozycji dowolnej ilości fraz dla dowolnej liczby domen, generuje wykresy pozycji i historię, daje możliwość generowania sitemapy, wyświetla PR i alexa rank dając wgląd w historię rankingów, generuje raport linków zwrotnych z Google, Yahoo i MSN. Daje możliwość automatycznego dodania strony do wielu anglojęzycznych katalogów (bazę katalogów należy wcześniej kupić lub samodzielnie edytować bazę MySQL). Można rejestrować nowych użytkowników (np. klientów) i dawać im wgląd do pozycji ich strony.

Demo skryptu na stronie: http://demo.seopanel.in/
login: spadmin
hasło: spadmin

mini.stat.pl – polski skrypt sprawdzania pozycji w Google (opcja darmowa i premium).

Ważniejsze ficzery:

 • monitoring pozycji Google.pl, Google.com
 • Backlinki Yahoo
 • Page Rank, Alexa Rank, Site Google
 • Bez limitu domen i słów kluczowych
 • import raportów do plików csv

więcej na stronie skryptu.

Web Pozycja – rapoty pozycji strony (dowolna ilość fraz i domen), wykresy, import do pliku XML. Na stronie narzędzia jest także informacja o kontroli kosztów pozycjonowania i ogólnej skuteczności. Dla sprawdzania samych pozycji bardzo dobre narzędzie.

Web Tools – kolejne polskie narzędzie do instalacji na własnym serwerze (obecnie 490zł lub 19 zł za każde 4000 połączeń). Monitor dowolnej ilości fraz i domen dla wyszukiwarek Google.com, pl, Yahoo, Bing, Netsprint, raporty PDF, wykresy.

Googlemon – narzędzie służące do analizy pozycji stron w Google, zawiera opcję sprawdzania ilości zaindeksowanych stron oraz pobiera informację o ilości backlinków z Yahoo Site Exploratora

3. Wielofunkcyjne Narzędzia SEO

SEO Centro – na stronie można dokonać analizy meta tagów, zmierzyć link popularity strony w wyszukiwarkach Google, Yahoo i Bing, sprawdzić pozycję strony, dostępne jest narzędzie sugestii słów kluczowych, która podpowiada keywordy na podstawie wprowadzonego przez nas słowa kluczowego, analiza strony z punktu widzenia słów kluczowych, oraz ich gęstości i kilka innych.

Raven Tools – nie zbyt drogie narzędzie dające sporo możliwości analityczne. Po rejestracji możesz sprawdzić punktową ocenę Twojej strony w skali 0-100, ocenianej na podstawie

 • autorytetu domeny
 • Alexa Rank
 • zaindeksowanych stron Google i Yahoo
 • ilości linków przychodzących z zaufanych domen
 • istnienia linków z domen .gov, .edu
 • mozRank

Dodatkowo ocena wyglądu strony, oparta na prawidłowości kodu, zawartości, całkowitego rozmiaru strony i linków wychodzących. Umożliwia raportowanie strony na podane frazy kluczowe podając procentowy współczynnik ruchu, cenę Google adwords danej frazy, ilość wyników Google, oraz pozycję na której znajduje się nasza strona. Daje możliwość śledzenia odwiedzin konta Twitter, YouTube, Facebook.I wiele innych.

Mimo szeregu opcji jakie oferuje Raven Tools, mam wrażenie że nie jest narzędzie mimo wszystko nie jest w pełni dostosowane do Polskich warunków, jest możliwość skorzystania z darmowej 30sto dniowej wersji próbnej, dzięki czemu sami możemy ocenić przydatność tego narzędzia dla naszej strony internetowej.

SEO Administrator:

 • sprawdzenia aktualnej pozycji strony oraz zmiany pozycji w stosunku do ostatniego sprawdzenia (obsługiwane wyszukiwarki: Google, Yahoo, MSN/Live search, AltaVista, AllTheWeb, Lycos, HotBot),
 • link popularity (+ raporty i komunikaty nowych lub usuniętych linkach),
 • Analiza Strony (sprawdza nie działające linki, nie działające obrazki, błędy w kodzie html, tworzy mapę strony, generuje szczegółowe raporty o likach wychodzących, )
 • Analiza Odwiedzin (liczba odwiedzin, słowa kluczowe z jakich strona została odwiedzona, geograficzny raport krajów, strony odsyłające, odwiedziny robotów wyszukiwarek)
 • Analiza Rankingu (Page Rank, Alexa Rank, sprawdza obecność strony w katalogach DMOZ i Yahoo, sprawdza liczbę linków przychodzących dla każdej z podstron)
 • Narzędzie sugestii słów kluczowych
 • Analiza kodu strony (liczba słów kluczowych na stronie, optymalizacja kodu HTML)

4. Inne Narzędzia

SeoQuake – wtyczka FireFox:

 • Google Page Rank, Alexa Rank
 • Ilość zaindeksowanych stron w Google, Yahoo, MSN, Yandex, Rambler, Del.icio.us, Baidu, Ask
 • Ilość linków wychodzących i przychodzących na aktualnej stronie
 • obecność strony w katalogu Yahoo i DMOZ
 • i inne

Chrome Seo Site Tools – mocno rozbudowane narzędzie. Ważniejsze informacje o możliwości wtyczki ze strony domowej:

 • Google
  • Page Rank
  • Ilość zaindeksowanych stron
 • Yahoo
  • Zaindeksowane Strony
  • link explorer
 • Social Media (wyłapywanie linków w społecznościach)

  • Facebook
  • Digg
  • Twitter
  • del.icio.us
 • Walidacja HTML i CSS i raport o elementach, które należy poprawić
 • Sugestie SEO
 • i wiele innych

Google Analytics – zaawansowane narzędzie statystyczne, które umożliwia wgląd do szczegółów odwiedzin strony, pokazując strony odsyłające, frazy z który nasza strona została odwiedzona, głębokość odwiedzin czyli ilość klików jakie wykonał odwiedzający na stronie, daje możliwość integracji z Google Adwords i Adsense, zaawansowane ustawienia celów, duże możliwości filtrowania interesujących nas informacji oraz wizualizacja odwiedzin w postaci wykresów.

Piwik – niemal kopia Google Analytics, zaawansowane oprogramowanie statystyczne do instalowania na własnym serwerze. Idealne jeśli cenisz sobie niezależność i nie chcesz udostępniać Google szczegółowych danych o stronie.

5. Narzędzia do zdobywania linków

SEO Bohater – półautomat rozpoznający pola katalogów, podświetlający interesujące nas nazwy kategorii na stronach i uzupełniający automatycznie pole formularza. Wraz z zakupem baza 13 000 katalogów. Charakteryzuje go wysoka skuteczność dodawania wpisów (jak to w półautomatach), daje możliwość tworzenia projektów oraz pingowania dodanych wpisów. To jedyny automat z jakim miałem do czynienia – niezły, ale za wolny (ładowanie stron + obciążenie systemu) dlatego zrezygnowałem. Wszystkie ficzery można znaleźć na stronie: http://www.seo.cyfropolis.pl/index.php/funkcje-programu

SEO Light – podobny w działaniu do SEO bahatera, działa też na systemach linux.

SemiAdder – kolejne półautomat do katalogowania, patrząc na opis niczym się nie wyróżnia, a cenowo stoi pomiędzy SEO Light (130 zł), a SEO Bohaterem (89zł) – koszt SemiAddera to 99zł.

SEOAdder – automat do katalogowania stron i dodawania precli. Posiada automatyczną opcje potwierdzenia adresu e-mail, omija zabezpieczenia katalogów, posiada możliwość synonimowania tekstów, sprawdza pozycję stron w Google. Przeczytać o nim można różne opinie, dobre i gorsze w mojej świadomości utkwiło przekonanie o małej skuteczność dodawania stron i wątpliwej jakości katalogów.

Publiker – automat do katalogowania. Automatycznie aktualizuje bazę katalogów, automatycznie podlikowuje i pinguje wpisy w katalogach, synonimuje teksty, posiada wysoką skuteczność łamania tokenów, dokonuje automatycznej rejestracji na stronach opartych o system WordPress. Podobny do addera, podobno posiada większą skuteczność katalogowania.

SEOkataloger – automat służący do dodawania wpisów do katalogów SEO. Wydaje się być dobrym rozwiązaniem zwłaszcza, że katalogi SEO to obecnie najmocniejsze skrypty z tej rodziny. Właścicielom pozazdrościć pomysłu – stały dochód abonamentowy to jest to :).

Espress – automatyczne ‚preclowanie’, daje możliwość synonimowania tekstów, może mieszać akapity dzięki czemu są w miarę unikalne. W bazie znajduje się obecnie 2036 stron opartych na WordPress i stawiam 100 zł, że większość z nich jakościowo podchodzi pod SPAM,  ale na dobrą sprawę 2000 tych linków + linki z automatów + SWL i dla średnio konkurencyjnej frazy strona ląduje w TOP3.

Preseller – podobny do espress, jest nowszym projektem,  ale nie wiem czy na tej podstawie można wnioskować jego lepsze działanie. Jeśli ktoś skorzysta proszę o komentarz na temat bazy precli jakie zawiera.

OmniMAX – już nie do zdobywania linków, ale do łatwego zarządzania linkami na zapleczu. System wymiany linków stałych na własnych stronach zapleczowych.

Kolejne narzędzia to ScapeBox, Link Vendor, Xrumer o których napiszę kiedy indziej, aktualizując ten wpis.

Proszę w komentarzach o opinię na temat powyższych programów oraz sugestie odnośnie nowych/innych/lepszych.

COMMENTS (25)

 1. Jak dla mnie tego rodzaju strona to niezła sprawa. Nie z każdym jednak tu do końca się zgodzę. Życzę miłej pracy i zapraszam na moją witrynę. http://www.teraz-seokatalog.pl/uslugi/in-serwis-wpis,11601/ Przeglądy pieców Lublin.

 2. I’ll right away take hold of your rss feed as I
  can’t find your e-mail subscription link or e-newsletter service.

  Do you’ve any? Kindly allow me realize in order that I may just subscribe.
  Thanks.

 3. Jeszcze jedno, Mr Math ma rację, dla świeżynki w temacie SEO, naprawdę dużo trzeba się dowiedzieć żeby pozycjonowanie przyniosło skutek. Dzięki za fajne arty. pzdr. mrBlue

 4. Wow. Zacząłem ostatnio samodzielnie pozycjonować swoją stronę i stwierdzam, że duuuużo trzeba wiedzieć. Co artykuł to masa nowych informacji. Sporo można się dowiedzieć z artykułu. Dziękuję

 5. Dziękuję za ciekawy artykuł, choć po zmianach w google obwiałbym się wszelkiej maści SWLi

 6. Ja ostatnio znalazłem jeszcze jeden monitoring pozycji http://www.googlestat.pl/ Jeszcze go nie testowałem, ale już wylądował na mojej liście do sprawdzenia

 7. Jestem można powiedzieć osobą zupełnie nie z branży SEO. Jednak płacąc kiedyś za wyświetlanie mojej strony w wyszukiwarce google ok 1000 zł miesięcznie postanowiłem samemu zainteresować się tym jak firmy z tej branży pozycjonują strony www i jak google na to patrzy, co lubi i czego nie akceptuje. Metodą prób i testów doszedłem do pewnych wniosków i myślę, że to właśnie te próby i testy pomagają nam faktycznie dowiedzieć się co działa a co nie. Obecnie mam 3 serwisy internetowe, profil na facebooku i google plus i samemu pozycjonuję je w google i chciałbym skromnie przyznać, że idzie mi całkiem nieźle. Sekretem jest pisanie tematycznych blogów z ciekawą i przydatną zawartością skąd prowadzą linki do moich stron. Proszę sprawdzić jak nie wierzysz. Pod frazami organizacja imprez dla dzieci, organizacja urodzin, wynajem animatorów, wynajem klauna, klaun lub animator na urodziny ..z dodaniem miejscowości Poznań, jestem w google w pierwszych wynikach. Moje strony które tam znajdziesz to: arteventy.com urodzinydladzieci-poznan.pl i klaunapsik.blogspot.com oraz wiele innych blogów pod wieloma frazami. Pozdrawiam. Piotr Pertek

  1. Masz rację, blogi tematyczne to podstawa. Trzeba rozbudowywać zaplecze. Z drugiej strony chciałbym sprawdzić czy dodawanie do katalogów ma jakiś sens i czy to nie zaszkodzi stronie ?

 8. Brakuje mi tutajSEO Odkurzacza – pomęczyłem go mocno ostatnio, wart jest swojej ceny 🙂 – http://blog.seo-profi.pl/seo-odkurzacz-swietne-narzedzie-do-analizy-linkow-przychodzacych/
  Moim zdaniem bije na głowę już Link Detoxa 🙂

 9. Takiej strony mi brakowało. Wszystko w jednym miejscu. Napisane czytelnym językiem.
  Pozdrawiam

 10. Wiesz o nowym algorytmie wyszukiwania w Google? Co o nim sądzisz? Jak to wpłynie na obecne SEO? http://searchengineland.com/google-hummingbird-172816

 11. Scrapebox wydaje się być najrozsądniejszym półautomatem. z polskich programów dodałbym tylko jakieś synonimiarki. a do narzędzi polecam niestety drogie i abonamentowane: ahrefs.com/ mini-demo codziennie 3 testy za darmo. możliwe że jak się go zaproxuje to możnaby sprawdzać w nieskończoność, ale to wciąż bazowe dane. pobawcie się:)

 12. Opracowałem narzędzie z kategorii w jakiej chyba nie ma żadnych narzędzi – ocena i analiza kosztów wyemitowanej reklamy w zależności od pory dnia i tygodnia jej wyświetlania. Zarówno analityka kosztów wg klików, jak i wg konwersji. Szczegóły na http://automatycznyebiznes.pl/narzedzie-do-analizy-kosztow-adwords

 13. Serdecznie zapraszam do korzystania z naszego serwisu.
  Najważniejsze możliwości dostępne są na stronie:
  http://webpozycja.pl/info.html

  m.in. na koncie Darmowym:
  – nieograniczona liczba domen
  – 500 fraz na pojedynczą domenę!!!
  JAKO JEDYNI MAMY DOSTĘPNĄ FUNKCJONALNOŚĆ: „Obserwowanie kompletnych wyników wyszukiwania w Google (TOP10 i TOP100) z każdego dostępnego dnia na danym koncie” – jest to dowód na to, że pozycja jest dobrze sczytana

 14. Witam,
  serdecznie polecam system webpozycja.pl

 15. A cos z zachodnich skryptow lub polskich zglaszajaych do zachodnich katalogow ? Od 2 dni testuje sicksubmitter ale cos slaba skutecznosc.Prosze o porady

 16. Nareszcie ktoś pokusił się o listę na której jest wiele narzędzi a nie jak większość wypisze 3 najpopularniejsze i na tym koniec
  @ Tomek dzięki za przydatne linki

  co do programów katalogujących to korzystałem z SEO Light i jak na moje potrzeby programik spełnia oczekiwania
  warto by do listy dodać scrapebox – obecnie można go kupić w promocyjnej cenie i sądzę, że warto

 17. witam, super spis, dzięki 🙂

 18. Podziwiam kolegów, wiele pomocy w jednym miejscu.
  Dzięki.

 19. Paweł – nie wiem co masz na myśli. Wylogowałem się i sprawdziłem działanie pod chrome, oraz firefoxem. Może spróbuj z innej przeglądarki ?

 20. Bardzo przydatny wpis, dzięki znalazłem kilka nowych, fajnych narzędzi.

  P.S Jest to pierwszy wpis do którego mogę dodać komentarz, do reszty okienko komentarzy mam nieaktywne…

  Pozdrawiam

 21. Co do Seo Bohatera, to jest już wersja SB4 o całkiem nowym designie i filozofii działania. Można przetestować.
  Pozdrawiam

 22. Z Google jest jeden poważny problem, z którym borykam się już przez jakiś czas. Wciąż zmieniają reguły gry i ciężko za nimi nadążyć. Narzędzia zamieszczone zarówno w artykule jak i w komentarzach wyglądają bardzo fajnie. Niektóre już przetestowałem. Płatnym serwisom przyjrzę się dokładniej by móc ocenić ich przydatność w moich zmaganiach z rankingami. Dziękuję

 23. W podanej liście chodziło chyba o program scrapebox. Jest napisane ScapeBox.

 24. Kapitalny wpis. Świetna robota! Myślałem, że już mnie nic nie zaskoczy, a tu proszę. Parę fajnych narzędzi, o których wcześniej nie wiedziałem (zainstalowałem właśnie SeoPanel i testuję). Zresztą nie sposób znać te wszystkie toolsy, a faktycznie jest ich sporo w sieci. Sam bym się pokusił o 5 oddzielnych notek, dotyczących każdej z wymienionych przez Ciebie grup, nawet takie plany kiedyś miałem. Niestety ciągle brakuje czasu na pisanie.

  Odnośnie narzędzi, to grupie pierwszej dorzuciłbym jeszcze:
  http://www.linkvendor.com/seo-tools/domain-popularity.html,
  z którego korzystam codziennie i parę których używam sporadycznie:
  http://www.backlink-tracker.net/
  http://www.analyzebacklinks.com/
  http://www.bad-neighborhood.com/text-link-tool.htm
  http://spydermate.com/
  http://www.backlinkwatch.com/

  Odnośnie narzędzi do monitorowania, z polskich dopisałbym do listy
  http://www.stat4seo.pl – używam na codzień, bardzo dobre narzędzie.
  Poza tym:
  http://twojapozycja.pl
  http://www.centrumpozycjonowania.pl
  http://www.demo.project-pro.pl
  te 3 wymienione i te z Twojej listy kiedyś przetestowałem, ale nie przypadły mi do gustu
  Z zagranicznych można by dopisać:
  http://apexpacific.com,
  http://sheerseo.com
  (niestety nie oferują tyle co stat4seo)

  Odnośnie kompleksowych analiz, to sporadyczni korzystam z narzędzi, które oferują
  http://www.ranks.nl
  http://www.majesticseo.com/
  http://www.linkvendor.com
  http://ontolo.com
  http://www.seochat.com/seo-tools/
  http://www.seocentro.com

  Ad.4. Ahhh SeoQuake… no po prostu on jest niezastąpiony:)) i FireBug 😉
  Z fajnych wtyczek dodałbym jeszcze KGEN, pozwala przeanalizować treść witryn.

  Ad.5. Nie używam automatów do katalogowania, toteż w tej kwestii się nie wypowiem. W każdym razie lista zacna.

  Pozdrawiam kolegę z branży:)

  1. Twój komentarz równie przydatny :).
   Jutro te narzędzia przeglądnę, a za jakiś czas zaktualizuję wpis,
   Dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

mautic is open source marketing automation
Ile byłbyś skłonny zainwestować, aby Twoja firma zwielokrotniła dochody?
obecność w Google jest jak generator klientów

Kliknij TAK, aby zobaczyć:

 • co mogę dla Ciebie zrobić
 • ile na tym zarobisz
 • kiedy osiągniesz efekt
 • i jakie będziesz mieć z tego korzyści

Oferuję Ci 7 lat mojego doświadczenia w marketingu internetowym i sprzedaży. Podaj adres swojej strony i kontakt, a przedstawię Ci możliwości rozwojowe Twojej firmy z punktu widzenia SEO.

Skontaktuję się z Tobą w ciągu 24h
Dziękuję